Livigno · Livigno - webkamery · Alpy - webkamery · Lyžařská střediska v Alpách · Povídání o lyžování · Ubytování v italských horách
Lyžařské zprávy
e-lyzovani.cz

Kronplatz - sjezdovky
Délka sjezdovek: 116 km
Modrých sjezdovek: 24
Červených sjezdovek: 13
Černých sjezdovek: 5
Kronplatz - lanovky
Kabinky: 21
Sedačky: 5
Vleky: 5
Rychlý kontakt
Tel: 283 883 045
Tel: 602 328 051
Email: info[at]bluesport.cz
Lyžování - KRONPLATZ
O lyžování v italském lyžařském středisku Kronplatz
Kronplatz - ubytování
Lyžařské středisko Kronplatz, italsky též Plan de Corones, je poměrně rozsáhlá oblast okolo stejnojmenné hory. A stejně tak jsou i rozsáhlé možnosti ubytování v této části Jižního Tyrolska.

Kronplatz - TerentenNa Kronplatzu má možnost si každý najít ubytování dle svého gusta. Můžete bydlet blízko lanovek, v centru města, v romantických vesničkách s nádherným výhledem na okolní ory či v hotýlku dole u řeky. Můžete jezdit ráno a odpoledne skibusem či vlasntím autem nebo můžete na lyžování dojít pěšky.

Hlavním nástupním místem na Kronplatz je vesnička Riscone. Přímo v ní je nástupní stanice obou hlavních lanovek, které Vás vyvezou na vrcholek Kronplatzu. Zde jsou však hlavně hotely vyšší kategorie a pár apartmánových domů, které jsou však velmi drahé.

V krátké dojezdové vzdálenosti (skibusem) jsou potom ubytovací možnosti v hlavním městě celé oblasti - Brunecku. Zde najdete levné i dražší ubytování, hotely, penziony i apartmány.

Kronplatz - TerentenZajímavou možností ubytování jsou hotely a apartmány v okolních vesničkách - nabízejí levné a přitom velice kvalitní ubytování, které dostatečně vykompenzuje nutnost dojíždění. Můžeme jenom doporučit ubytování v městečku Terenten, které se nachází asi 15 km od Brunecku, relativně vysoko (1200 m.nm.) a z kterého je opravdu skvostný výhled na okolní hory. Ubytování je však možné najít i ve vesničkách jako je Pfalzen či Rasun.

Samostatnou kapitolou je potom ubytování přímo u lanovky, přímo na sjezdovce. Tato možnost je nabízena pouze zájemcům o ubytování v hotelích, méně či více luxusních, ale vždy za luxusní ceny. Tyto možnosti jsou na straně Kronplatzu Olang, v obci Gassl či v Passo Furcia. Levnější ubytování je potom možné najít i na druhé straně kopce, ve vesničkách okolo St. Vigil.

Kronplatz - TerentenNovinkou od sezóny 2012 / 2013 je potom lanovka, která má dolní stanici přímo u vlakového nádraží - Percha. Díky tomuto nápadu je možné doporučit i ubytování, kdekoli po trase vlaku. Pro turisty se tak stává atraktivní i možnost ubytování v městečkách jako Kiens, St. Lorenzo, Olang a dokonce i vzdálenějšího údolí Geiser Tal.
Cestování vlakem na lyžování se může zdát nepohodlné, ale nezapomínejte - u stanice lanovky i vlaku jsou k dispozici vytápěné boxy na uložení lyžařského vybavení - lyží, bot, ... Ráno tedy přijdete, nazujete vyhřáté a vysušené boty, vezmete lyže, ujdete pár kroků a už sedíte v lanovce.
Skiboxy jsou běžně k pronájmu, ale některé hotely je mají již zahrnuty v ceně - nemusíte se tedy starat vůbec o nic. Jedním z těchto hotelů je i hotel Dolomiten z obce Welsberg. Od hotelu 200 na vlak, 15 minut ve vlaku, který jezdí každých 30 minut a jste u lanovky.

Kronplatz - Hotel PanoramaJedním z nových hotelů v naší nabídce je i hotel Panorama, který leží necelých 10 km od nástupní lanovky na Kronplatz. Specialitou hotelu Panorama je wellness centrum včetně výřivky a pak nádherný výhled na celé okolí lyžařského střediska Kronplatz.Ve zmiňované vesničce Terenten, možná spíše městečku, abychom se obyvatel nedotkli je také jedna sjednovka, která spadá po skipas platný na celém Kronplatzu. Na sjezdovce můžete jezdit za mísntí jízdné či například po návratu z lyžování vypustit děti a nechat je vyřádit. Výhodou je možnost nočního lyžování a také skutečnost, že jedno z námi nabízených ubytování je přímo u této sjezdovky - jedná se o apartmány Terentis. Zde je pohled z webkamery umístěné na vrcholku sjezdovky - apartmány Terentis jsou po levé straně, kousek nad dolní stanicí vleku.


Webkamery jsou většinou v provozu pouze během dne.